Која беше принцезата со бели сандали спротивно од протокол во Вашингтон?!

738
0
SHARE

На средбите со високи претставници од Американската влада, покрај новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се најде и Слободанка Алексовска Трајановска со преку 10 кривични пријави.

Да се потсетиме која беше принцезата која го прекрши протоколот:

Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека против Слободанка Алексовска, е покрената постапка за кражба на хард диск од Агенцијата за вработување, каде Алексовска беше раководител на Центарот за вработување на Град Скопје. Кражбата била пријавена од новото раководство на Агенцијата.

Екс директорката на Агенцијата, ревизијата покажала дека Алексовска со средства од буџетот на Агенцијата купувала машки чорапи, влажни марамчиња, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти производи. На овој начин биле злоупотребени над 9.000 евра.

Дали во ВМРО повторно се оставени некои индивидуи со докажан криминал или не времето ќе покаже, но дефинитивно им е потребен не само стилист туку и добар ПР тим!

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here