Колони возила на граничниот прeмин Богородица, се чека околу 30-40 минути

452
0
SHARE

На граничниот премин „Богородица“ во моментов има колони возила, а за влез во Грција се чека околу 30-40 минути.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Денеска е неработен ден, а тоа значи продолжен викенд за многумина, а во ек се и летните одмори.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here