КОСТАДИНОВ ПРВ СЕ НАСИТИ НА ПРЕСУДИТЕ , ПОСЕБНО НА ПРЕСУДАТА ЗА ЧАВКОВ

542
0
SHARE

Костадин Костадинов, пратеникот и портпарол на СДСМ, прв изреагира како претставник на владеачкото мнозинство по денешната преCуда за настаните во Собранието на 27 април.

„Кога правдата ќе затропа на врата! Вистинското лице на ДПМНЕ на виделина. Наcилства, закани, обиди за убиства, антизападни активности…“, напиша гласноговорникот на СДСМ.

Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, доби казна 3атвор од 18 години, а сите други обвинети од седум до 15, освен Игор Дурловски кој беше ослободен од вина.

Превземено од Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here