Ладен туш од Брисел: Извесно е дека идната недела нема да има датум за старт на преговори

357
0
SHARE

Ладен туш од Брисел, речиси извесно е дека идната недела нема да има датум за старт на преговори од Европскиот совет.

Пораката стигна лично од претседателот на Советот, Доналд Туск.

Вие направивте се што се очекуваше од вас, но сакам да бидам искрен со вас.

Не сите земји-членки се подготвени да донесат одлука за отворање на преговори во наредните денови, изјави Доналд Туск, претседател на Европски совет.

Туск лошата вест прво му ја соопшти на македонскиот претседател Пендаровски

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here