Лавот со успех во работата, бикот на слатки маки во врската

287
0
SHARE

ОВЕН

Работа: Ве очекува контакт со претставниците на медиумите низ кој ќе оставите одличен впечаток.

Љубов: Одредена личност ви е во мислите. Проблем е што не е слободна, така да не превземате ништо.

Здравје: Стабилно здравје.

БИК

Работа: Фокусирани сте на новите работни планови. Ги држите во тајност и не сакате никој да ги копира вашите идеи.

Љубов: Покажувате интерес за личност која не живее во вашето место. Одалеченоста ја гледате како проблем.

Здравје: Ограничете го јадењето благо.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Во фаа сте на реализација на работни идеи кои самите сте ги смислиле. Задоволни сте затоа што даваат очекувани резултати.

Љубов: Се мислите да и пријдете на симпатијата и да и предложите врска, затоа што се плашите дека ќе ве одбие.

Здравје: Болки во кичмата.

РАК

Работа: Вашето залагање, пристап кон работата и успесите се приметени од страна на надлежните органи. Добивате нови обврски и голема одговорност.

Љубов: Во целост се посветувате на саканата личност. Неопходна ви е емотивна сигурност.

Здравје: Стабилно здравје.

ЛАВ

Работа: Во целост сте сконцентрирани на работните обврски. Се се одвива онака како што сте планирале.

Љубов: Во мислите ви е поранешниот партнер. Немате храброст да му се јавите.

Здравје: Задволително здравје.

ДЕВИЦА

Работа: Целосно сте изненадени од ситуацијата на работа. Резултатите се далеку од очекуваните, што ви делува неверојатно. Не е јасно што се случило.

Љубов: Ве интересира мислењето на партнерот околу заминување во странство.

Здравје: Нервите се чувствителни.

ВАГА

Работа: Работната ситуација е стабилна и се се одвива на вообичаен начин. Уживате во работата и во можностите кои ви ги пружа.

Љубов: Имате погрешен пристап кон партнерот. Пробувате да му наметнете правила кои тој одбива да ги прифати.

Здравје: Солидно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Конечно, го решавате проблемот кој долго ве мачел. Многу сте среќни поради тоа.

Љубов: Одржувате редовна комуникација со симпатијата. Не сакате да влезете во врска набрзина.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Запознавате личност од својата струка. Имате впечаток дека може да остварите задоволителна заедничка соработка.

Љубов: Не сте сигурни дали треба да покажете отворен интерес кон симпатијата, затоа што ви е колешка (колега).

Здравје: Ограничете го внесувањето на храна.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте задоволни од финансиите и сте во потрага по спонзор. Одличен ден за потпишување соработка за спонзорство.

Љубов: Максимално уживате во врската и се посветувате на партнерот.

Здравје: Можен е пад на расположението.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не сте задоволен како се одвива соработката со странците. Ве загрижува што не наоѓате заеднички јазик.

Љубов: На емотивното поле нема нови случувања, освен некои необврзувачки комуникации.

Здравје: Стомакот е чувствителен.

РИБИ

Работа: Фокусирани сте на работните обврски и ги завршувате во рок. Приливот на финансии дополнително ве мотивира да продолжите со исто темпо.

Љубов: Брачниот однос е стабилен и ви пружа да останете мирни.

Здравје: Можни проблеми со спиењето.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here