ЛДП ќе трампа пратеничко за министерско место

197
0
SHARE

Пратеникот и претседател на ЛДП, Горан Милевски, не ја потврдува ниту демантира веста дека ќе стане министер за локална самоуправа на местото на Сухејл Фазлиу од НДП.

За Телма кусо одговорил дека ЛДП очекува министерство со ресор, но дека е договорено, премиерот прв да и ги соопшти на јавноста.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here