Лидерите од Западен Балкан на работна вечера со Могерини во Понеделник

460
0
SHARE

Шефот на европската дипломатија, Федерика Могерини в понеделник ќе ги собере лидерите на шесторката од Западен Балкан, меѓу кои и Зоран Заев, на неформална работна вечера во Брисел.

Премиерите на Македонија, Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора и на Косово се повикани на неформална работна вечера, на која ќе се дискутира за развојот на регионот и напредокот кон Европските интеграции.

Пред вечерата Могерини ќе оствари индивидуални средби со сите претставници од регионот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here