Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски позитивен на вирусот Ковид-19

203
0
SHARE

По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на вирусот Ковид-19.

Иако ги почитував препораките на здравствените лица, сепак се покажа дека не секогаш тоа е доволно.

Чувајте го вашето здравје. Ќе го поминам и ова и на крај ќе победиме за нашата иднина!. напиша на неговиот ФБ профил Мицкоски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here