Лидерска средба во 12 часот во претседателската вила на Водно

19
0
SHARE

Денеска со почеток во 12 часот, во Кабинетот на претседателот во вилата на Водно ќе се одржи средба на која се поканети претседателите нa парламентарните политички партии од власта и од опозицијата кои на последните парламентарни избори освоија пратенички мандати со самостојни листи.

На средбата се поканети претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседателот на ДУИ, Али Ахмети, претседателот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села, претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, претседателот на Движење Беса, Билал Касами и претседателот на ДПА, Мендух Тачи.

На средбата се поканети и претседателот на Собранието Талат Џафери и претседателот на Владата Оливер Спасовски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here