Македонија доби датум за преговори со ЕУ и полноправно членство од следната година?

837
0
SHARE

Денес е 1-ви Април, денот на шегата. Затоа се пошегувавме со желбата за членство во ЕУ.

За жал како стојат работите со реформите, со владеење на правото во нашата држава, најверојатно ќе почекаме уште многу години до полноправно членство во Европската унија.

Нека ви биде весел денот…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here