Македонија ќе игра на ракометното СП во Египет!

78
0
SHARE

Ракометната репрезентација на Македонија ќе патува за Египет каде што ќе настапи на Светското првенство, кое почнува утре.

До последен момент се чекаше вајлд-картата по што репрезентацијата на Чешка го откажа својот настап поради што корона-вирусот завладеа во нивните редови.

Чесите немаа друг избор освен да се повлечат, што значи дека Македонија како прва резерва ќе го пополни местото во групата Г, каде што за противници ќе бидат селекциите на домаќинот Египет, Шведска и Чиле.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here