Македонија со фантастична игра до голема победа против Исланд

622
0
SHARE

Машката сениорска репрезентација на Македонија со голема победа 34:33 (17:17) се враќа од гостувањето кај Исланд во првиот меѓусебен меч во второто коло од квалификацискиот циклус за Европското првенство.

Вториот натпревар меѓу Македонија и Исланд се игра в недела, 20 часот, во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here