Март донесе зима, наместо пролет: Снег утрово на Попова Шапка

278
0
SHARE

Временската прогноза на метеоролозите очигледно се исполни, на повисоките планини и места утрово врне снег.

Вистинска зимска идила во моментов има и во ски центарот Попова Шапка каде утрово непрекинато врнеше снег пренесува Курир.

Врнежи од снег со среден интензитет и засилен северен изутринава има и во Гостивар и на планинскиот превој Ѓавато, а со послаб интензитет во Маврово, Тетово, Крива Паланка, Страцин и на планинските превои Стража и Плетвар.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here