Матео Салвини згрозен од обидот за силување во Неапол

423
0
SHARE

Италијанскиот Министер за внатрешни работи Матео Салвини со објава на социјалните медиуми порачува дека е згрозен од обидот на Нигеријскиот бегалец да силува жена во Неапол.

Обидот е спречен благодарение на брзата интервенција на Полицијата по пријава на загрижени граѓани кој биле сведоци на настанот

Воедно најавува дека истиот ќе биде депортиран во Нигерија и ќе му се одземат привилегиите како бегалец во Италија, кои порано се доделувале масовно од страна на поранешната Социјалистичката влада.

🔴SCHIFOSO!Poverino il signor "profugo" ha tentato di STUPRARE una donna, per strada a Napoli.Grazie ai poliziotti che…

Posted by Matteo Salvini on Tuesday, January 22, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here