Меџити: Има внатpeшни cyдири во ДУ И, но ќе гласам за новата влада

117
0
SHARE

Пратеникот и потпретседател на ДУ И, Изет Меџити потврди дека има внатpeшните cyдири во ДУИ. Тој потврди и дека не се согласува со некои предлози на партијата за поделба на ресорите во новата влада, но дека ќе гласа за владата, изнесувајќи ги однапред своите забелешки.

Меџити рече дека нема да има промени во поделбата на министерствата и дека предлогот за новата Влада ќе биде доставен до Собранието во текот на оваа недела, пренесува Алсат.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here