Место каде што фантазијата станува реалност: Луксузниот стан во кој се снимаше филмот “50 shades of gray”

457
0
SHARE

Прекрасниот стан од 1.575м2 се наоѓа во една од висококатницата Escala во Сиетл, а сега кога заврши снимањето на еден од најпопуларните филмови последните две години е претставен на јавноста.

Без разлика дали сте ја читале триологијата или сте го гледале филмот, за прочуените Анастасија Стил и Кристијан Греј, сигурно не сте можеле да одолеете на прекрасниот стан каде што се снимани повеќе од сцените на филмот.

Овој стан е познат по погледот што го поседува, масивното стакло во делот на ѕидот, но тоа не значи и дека има помала квадратура и останати простории. На целата таа квадратура се наоѓаат три спални соби, три купатила, тука е и преголемата кујна, трпезарија која воедно, може да служи и за деловни состаноци, дневна соба, работна соба и тераса.

Секоја од спалните соби и купатилата е различна по големина и по ентериерот. Па така во еден стан може да се почувствува како да живеете во неколку различни станови.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here