Мисицте на Израел и Иран со слика посакаа мир, земјите на раб на војна!

565
0
SHARE

Мисицата на Израел, Адар Ганделсман објави фотографија со Сара Едан, избраничка на Ирак за време на Меѓународниот натпревар за убавина, Мис Универзум.

“Запознајте ја! Ова е Мис Ирак и таа е прекрасна”, “Приднесуваме за постигнување на мир во регионот и светот ” напиша таа на слика и ја сподели на социјалните мрежи. Двете мисици сакаа да  испратат порака за мир до нивните земји кои се во непријателски односи.

Сликата набргу почна да се шири и да се споделува вирално низ целиот свет и по националните телвизии и наиде на секакви реакции, но ги собра симпатиите на светската јавност

Get to know, this is Miss Iraq and she's amazing❤️

A post shared by Miss Universe Israel🇮🇱 (@adar_gandelsman) on

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here