Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Охрид во живо

249
0
SHARE

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со митинг во Охрид ја започнува својата предизборна кампања за претстојните претседателски избори.

Митингот започнува во 20:00 часот, а на него ќе се обратат кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Митингот можете да го следите во живо на следниов линк:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here