МИТКО ЈАНЧЕВ ПРАВИ РАСКОЛ ВО ВМРО-ДПМНЕ: Митко Јанчев со став како Зоран Заев – требало да се излезе и да се гласа на референдумот

1207
0
SHARE

Зоран Заев го повика ВМРО-ДПМНЕ да донесе став да повика да се гласа на овој референдум, а партијата и огромното мнозинство донесоа став кој е одговор на расположението секој да донесе одлука според сопственото убедување, односно одлука со која сите опции се во игра.

Единствено кој се согласи со Зоран Заев е Митко Јанчев, кој го прифати повикот на Зоран Заев.

-Не се согласувам со одлуката на партијата во однос на референдумот. Јас сметам дека ВМРО-ДПМНЕ треба да го повика членството да излезе на референдумот на 30 септември и секој сам да одлучи за својот глас, „за” или „против”, изјави за МКД.мк Митко Јанчев.

На социјалните мрежи Јанчев веднаш беше нападнат дека на овој начин одработува за интересите на Зоран Заев и СДСМ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here