МИЦЕВСКИ НА СРЕДБА СО ГРАЃАНИ ВО ЧИФЛИК, ПЕХЧЕВСКО

345
0
SHARE

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денес ги посети жителите на село Чифлик, Пехчевско.

Мицевски разговараше со граѓаните од овој крај за актуелната состојба и нивните секојдневни проблеми, а мештаните ја изразија својата поддршка за претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова.

Денеска имавме средби во с.Чифлик, Пехчевско со прекрасни и мотивирани граѓани кои се спремни да ја дадат својата поддршка за Република Македонија и професорката Гордана Сиљановска.✅#ЗаПравдаВоМакедонија

Posted by Никола Мицевски on Tuesday, April 9, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here