Мицкоски: Нема да направат поврат на ДДВ, трета година по ред лажно го ветуваат

247
0
SHARE

Трета година ќе биде по ред како ја најавуваат таа мерка за поврат на 15% од ДДВ, 150 милиони евра се во прашање. Да видиме како тоа ќе го реализираат. Јас навистина се надевам дека тоа конечно ќе се реализира.

Но не гледам како физички, посочи Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, при гостување на емисија на МРТ1. Мицкоски образложи дека денеска како што го слушнал министерот за финансии се уште ги анализира добрите и лошите страни на таа мерка.

А, пред некој ден премиерот тоа го најави малтене од први јули започнува таа реализација. Сега кого да слушаме? Чуварот на касата или човекот кој има желба? Збунети се граѓаните, нагласи Мицкоски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here