Мицкоски: Заевизмот донесе заробена држава

237
0
SHARE

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во вечерашната емисија „Печат на неделата“ на ТВ1 кажа дека заевизмот донесе заробена држава.

Имено, Мицкоски истакна дека според Прибе ова што се случува во Македонија е класичен пример на заробена држава.

-Според Прибе точно се опишува заробена држава и тоа што нас ни се случуваше ден два пред да се случи гласањето во Парламентот е класичен пример на заробена држава, изјави Мицкоски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here