Мицковски: Мафијашки стил за пресметка со опозицијата

357
0
SHARE

Претседателот на ВМРО, Христијан Мицкоски, вечерва изјави дека приведувањето на Митко Чавков е политички прогон.

Според него, службената белешка врз која се темели ваквиот потег на полицијата и обвинителството е лажна.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here