МИЦКОВСКИ: НЕ ПЛAШEТЕ СЕ ОД ЗAKAНИТЕ НА ЗАЕВ, САМО СЛАБ ЧОВЕК СЕ ЗAKAНУВА

312
0
SHARE

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето видео обраќање на Фејсбук испрати порака и до државната администрација во које ја охрабри и и порача да не се плaши од зakaните на Заев.

“Само слaб човек се зakaнува, немојте да бидете вознемиpeни и немојте да потклекнете на зaкaните,” рече Мицкоски.

Вие одлучувате!Правда за Македонија!

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, May 3, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here