Моќно видео: Владимир Путин, Олимпискиот Тим на Русија и 130.000 Руси ја пеат химната на Русија на Олимпискиот стадион во Москва

707
0
SHARE

Преку сто триесет илјади луѓе на Лужники стадионот во Москва, по повод “4ти Март, Денот на БРАНИТЕЛИТЕ НА ТАТКОВИНАТА”  во Русија ја пеат химната на Русија заедно со Претседателот Путин, а воедно и кандидат за нов претседателски мандат, заедно со целокупниот Олимписки тим, особено Хокејарката Репрезентација која на овие олимписки игри настапуваше под неутрално знаме поради обвинувањата од страна на Светскиот Олимписки Комитет за допинг на целокупната Руска Олимписка Федерација.

За потсетување, Хокеј Репрезентацијата на Русија пред неполн месец на Олимписките игри во Јужна Кореја го освоија Златниот Медал, но поради скандалот настапуваа под неутрално знаме, на крајот организаторот не дозволи да се изведе химната на Русија, но хокејарите на Русија заедно со навивачите на трибините ја пееа химната на цел глас, додека во позадина одеше друга мелодија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here