На авионот на Бојко Борисов му пукнала гума при слетување

518
0
SHARE

Авионот Фалкон со кој летал Бојко Борисов за Брисел на средбата со европските лидери му пукнала гума при слетувањето. Тоа го изјави самиот Борисов пред новинарите.

При слетувањето откажал од анти-блокирачкиот систем за сопирање на предната страна од опрема за слетување. Затоа гумата на авионот се распарчила од ударот на пистата.

Сепак, пилотите успеале да го исконтрролираат авионот и безбедно да слетаат.

Извор 24часа.бг

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here