На Плетвар заглавени камиони и возила а Македонија Пат како по обичај изненадени од снегот

345
0
SHARE

Интензивни врнежи од снег на плетвар придонесоа да има заглавени камиони и покрај објавата на АМСМ дека нема забрана за тешки моторни возила.

Загрижени патници ни испратија фотографии од моменталната состојба на патот.

Сообраќајот во моментов е во прекин.

Македонија пат треба веднаш да реагира со своите возила за да можат патниците безбедно да се движат и да стигнат на своите дестинации.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here