На три лица кои добија куќен притвор преиначени казните, престој во истражниот затвор Шутка

514
0
SHARE

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1, синоќа ги прифатил жалбите на Основното јавно обвинителство за гонење на кривични дела од областа на организираниот криминал и за тројца осомничени за насилствата во Собранието на 27 април годинава, за кои првично беше определен куќен притвор одлучил да го преиначи решението и да ги испрати во Истражниот затвор Скопје, потврдија за МИА од Кривичниот суд.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here