Нa Велигден Филип Лазаров стана татко по втор пат!

338
0
SHARE

Македонскиот ракометар Филип Лазаров доби втор син. Марко се родил на Велигден, објави Филип на фејсбук.

„Фала ти Господе што на овој ден, на најголемиот христијански празник Велигден го збогати нашето семејство со уште еден член. Cилeн на тато, убав на мама и бато. Добро ни дојде Марко, напиша Филип Лазаров.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here