Здраво Декември – Најубавите градови обвиткатни со Новогодишна магија

607
0
SHARE

Да го поздравиме и последниот месец во календарот кој ќе ја испрати оваа 2017 година. Декември или Снежник е дванаесетиот месец во годината според Грегоријанскиот календар и еден од седумте месеци што брои 31 ден.

Месец декември има посебна магија, празнична магија. Месец на прогласување на најдобрите, месец со милиони светилки, лампиони, радост, насмевки, среќа. Во пресрет на Новогодишните празници, овој месец го красат и уличните декорации.

И Скопје оваа година, како и претходните ќе блесне во полн сјај. На централниот Плоштад Македонија ќе биде поставена новогодишна елка, висока околу 20 метри и украсена со украсни елементи.

Иако го заокружуваме само првиот ден од месец Декември, во прилог погледнете го видеото за најубавите градови со посебна Божиќна магија и почнете да размислувате каде ќе ја поминете најлудата ноќ во годината.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here