Напад во трамвај, неколку лица повредени

296
0
SHARE

Неколку лица се повредени откако непознато лице отворило оган врз патници во трамвај во холандскиот град Утрехт.

Нападот се случил утрово на периферијата на градот, во близина на болницата Оуденријн, а полицијата ги блокира улиците околу местото на инцидентот.

Портпарол на полицијата изјави дека нападот се случил во или во близина на трамвајот на Скверот 24 октомври, кој е веднаш затворен, а над местото на инцидентот кружат хеликоптери.

Извор Курир

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here