Навивачите на КК Кожув, му оддадоа почит на прерано загинатиот кошаркар Јовица Трпески.

398
0
SHARE

Навивачите на КК Кожув, „Фантоми Север“ му оддадоа почит на прерано загинатиот кошаркар Јовица Трпески.

Младиот кошаркар на Гостивар беше еден од загинатите во сообраќајната несреќа пред два месеца.

Дрес со неговото презиме беше истакнат на трибината каде што стојат навивачите на КК Кожув, а публиката го скандираше неговото име.

Никогаш да не се повтори.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here