Не стивнуваат реакциите на СДСМ: Каде поплукал Бранко, Заев излижа

544
0
SHARE

Ден по одржување на петтата седница на Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија не стивнуваат реакциите во јавноста и од страна на симпатизерите и членовите на партијата.

Андреј Жерновски поранешен член на ЛДП и Чедомир Саздовски поранешен пратеник од ГРОМ на СТевчо Јакимовски,  се избрани за нови членови на Централниот одбор на вчерашната седница на владејачката партија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here