Нема да ви се верува! Прилепчанец ја олесни „Моцарт“ за неверојатни 500.000 евра?!

450
0
SHARE

Според неофицијалните информации кои кружат низ прилепските обложувалници, порталот Спортски.мк пренесува една интересна приказна.

Имено, обложувач од Прилеп вешто ја искористил понудата од обложувалницата на „Моцарт“ која дава за обложување натпревари од неколку кола однапред.

Тој искомбинирал натпревари и ги уплатил на неколку тикети од кои вкупната добивка изнесува вртоглави 500.000 евра.

Последни натпревари на тикетот се вечерашните дуели од Лигата на шампиони. Вусшност тој го чека натпреварот помаѓу Севиља и Манчестер Јунајтед со двојна шанса Х2 и натпреварот помеѓу Шахтјор и Рома со вкупно голови 2-5.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here