Невремето веќе започна во Скопје, силен ветер, дожд и грмотевици

261
0
SHARE

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР.

Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на град.

Невремето веќе започна во Скопје. Силен ветер, дожд и грмотевици се сликата во главниот град.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here