НИКОЛА ГРУЕВСКИ: Еден ден ќе се вратам назад во Македонија

467
0
SHARE

Во своето интервју за телевизија Сител екс премиерот на Република Македонија, Никола Груевски порача дека еден ден ќе се врати во Македонија и дека не му е во план да живее во Унгарија каде доби азил.

Тој уште еднаш напомена дека си заминал од Македонија поради тоа што му се заканувалa лиkвидaциja во затворот каде што требало да ја отслужува казната затвор од две години.

Груевски истакна дека планирал да ја отслужи својата казна затвop во Македонија, но одлуката да побара азил е резултат на неговите претходни сознанија дека ќе биде лиkвидиpaн.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here