НИКОЛА ГРУЕВСКИ НА ФЕЈСБУК ОТКРИ КАДЕ СЕ НАОЃА

419
0
SHARE

Екс-премиерот Никола Груевски на својот Фејсбук профил објави дека е во Будимпешта и дека побарал политички азил од тамошните власти.

„Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот.

Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти.

Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам.“ – напиша Груевски на неговиот ФБ профил.

Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот.Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил…

Posted by Nikola Gruevski on Tuesday, November 13, 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here