Никола Груевски се појави на протестите пред Кривичниот суд

506
0
SHARE

Лидерот на ВМРО-ДПНЕ, Никола Груевски по прес конференцијата одржана за медиумите во главното седиште на партијата се прикчучи на протестите пред кривичниот суд.

Тој, претходно ги повика сите граѓани кои се назадовлни од антидржавните политики на СДСМ да се приклучат на протестите преку својот Фејсбук профил.

На протеситите со него дојде и дел од раковдството на партијата, меѓу кои Коце Трајановски, Христијан Мицковски и дел од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here