Новороденче оставено на тротоар во скопската населба Топанско Поле

363
0
SHARE

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, објави „24 Инфо“.

Според нивните извори, бебето било туку што родено и целото во kpв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот „Македонско-Косовско бригада“. Новороденчето било голо и оставено на тротоарот покрај тревник.

Во непосредна близина, на улицата, била фрлена папочHата врвца која ја преcекла мајката по породувањето.

Бебето со возило на Итна помош веднаш било пренесено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here