НОВОТО ИМЕ НЕМА ДА СТОИ НА ЛИВЧИЊАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ

394
0
SHARE

Гласачите на претседателските избори ќе гласаат на ливчиња на кои ќе стои „претседател на државата“, без новото име на земјава.

„Канал 5“ од претседателот на ДИК Оливер Дерковски, пообара одговор дали на избирачкото ливче ќе стои дека се бира претседател на Северна Македонија, на што доби одговор дека ќе стои само „претседател на државата”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here