Објавени шест нови „бомби“ на Фејсбук за функционери на ДУИ, објавувачот вели дека ова е само почеток!

1653
0
SHARE

На Фејсбук на профилот Ел Чека (El Cheka) денеска се појавија нови осум аудио снимки од прислушувани разговори на високи македонски функционери.

На една од тие бомби се слуша наводен разговор меѓу Сашо Мијалков и Гордана Јанкуловска за поранешниот министер за правда Блерим Беџети. Другите, наводно се снимки на разговори меѓу високи функционери на ДУИ, Али Ахмети, Муса Џафери, Бекир Асани…

И обвинителството и Специјалното јавно обвинителство досега неколку пати реагираа на овие нови случаи на објавување на некои досега необјавени прислушувани разговори со ветување дека ќе се преземат мерки, но досега такво нешто не се случи.

На фејсбук-профилот на Ел Чека, наводно од Чикаго, се најавува дека ова е само почеток и дека наскоро ќе бидат објавени и нови „бомби“. Според сопственикот на профилот снимките биле добиени од лица од кумановската група, учесници во настаните од пред четири години во Диво Насеље во Куманово.

Incizimi i dërguar nga një ish-mik i Blerim Bexhetit, ku Gordana Jankullovska dhe Sasho Mihajllkov bisedojn rreth Blerim Bexhetit i cili u kap me kokain dhe pistolet nga "Alfat" dhe kërkon nga Jankullovska që ti dënoj ata përshkak se e kan malltretuar Bexhetin gjat momentit ku ai është marr nga "Alfat"

Posted by El Cheka on Wednesday, May 29, 2019

Ky inçizim është dërgu nga njeriu më i afërt i Blerim Bexhetit, duke fol në telefon Musa Xhaferri dhe Beqir Asani, dhe si ky i fundit i thot se do i marr me vete edhe Musan edhe Izetin mbi "Vozë", dhe se i duhen të bëj para prandaj është nervoz dhe rreh polic!

Posted by El Cheka on Wednesday, May 29, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here