Објавнени уставните измени во Службен весник без потпис од Претседателот Иванов

511
0
SHARE

Одлуките за уставните измени и за имплементацијата на Договорот од Преспа и за измените во Уставот, се веќе објавени во Службен весник, со што тие стапуваат на сила.

Премиерот Заев претходно истакна дека потпис од претседателот Иванов не е потребен и дека веднаш по објавувањето во Службен весник, македонското МНР ќе испрати известување до грчкото МНР.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here