Од денес до Приштина преку „Арбен Џафери“

325
0
SHARE

Претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески ќе присуствуваат на свеченото отворање на последната делница од автопатот „Арбен Џафери”, кој ја поврзува Приштина со граничниот премин Блаце.

На свеченоста што ќе се одржи во близина на граничниот премин Блаце ќе присуствуваат и претседателот на Косово Хашим Тачи, претседателот на Собранието Кадри Весели и премиерот Рамуш Харадинај.

Градежните работи на изградбата на косовскиот дел од автопатот Приштина – Скопје се завршени вчера.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here