Oд кучиња скитници каснати двајца скопјани

227
0
SHARE

На 28.03.2019 година во 10:15 часот во Полициската станица Центар, К.М.(44) од Скопје пријавил дека на улица „Кеј Димитар Влахов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата надколеница.

На 28.03.2019 година во 15:00 часот во Полициската станица Центар, В.И.(59) од Скопје пријавил дека на Кеј „13-ти Ноември“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here