Од полноќ поевтинување на бензините

461
0
SHARE

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата во Македонија.

Бензините поевтинуваат за денар, односно 1 и половина, a цената на дизелот не се менува.

ЕУРОСУПЕР БС95 поевтинува за денар и од полноќ ќе чини 65.5 денари литар, додека на ЕУРОСУПЕР БС98 цената се намалува за 1.5 денари и неговата нова цена е 67 денари за литар.
Цената на дизелот не се менува и тој ќе се точи за 54 денари за литар.
Новите цени почнуваат да важат од полноќ.

Со покачувањето на акцизата на нафтените деривати по Нова Година цената дизел горивата ќе поскапи за 3.5 денари

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here