Од Вардар во близина на Гостивар извлечено телото на 20-годишно момче

375
0
SHARE

Полициски службеници го извлекоа безживотното тело на дваесетгодишниот гостиварец кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол.

Според информациите на СВР Тетово, телото на Ј.М. било забележано утринава околу 10 часот во реката меѓу селата Чегране и Форино.

Увид на местото извршил јавен обвинител и според првичните сознанија на телото нема траги од насилство. Причините за смртта ќе бидат познати откако ќе се изврши обдукција.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here