Опожарено возило во Сити Мол

1300
0
SHARE

Вчера околу 15 часот на паркингот на Сити Мол на најгорниот кат од паркингот, од засега непознати причини избувнал пожар во патничко моторно возило марка Мерцедес со тетовски регистарски таблички сопственост на М.А.(31)од Тетово.

Како што информира полицијата, инцидентот бил пријавен вчера во 15:55 часот.

Пожарот бил изгаснат од страна на лица од обезбедувањето на трговскиот центар.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here