Опожарено возилото на синот на Штерјо Наков

547
0
SHARE

Автомобил „БМВ“ сопственост на Сашо Наков, син на скопскиот бизнисмен Штерјо Наков, бил опожарен утрово во скопско Дебар Маало, дознава „Нетпрес“. Во пожарот бил запален предниот дел на возилото.

Според МВР, утрово околу 3 часот на улица „Мирослав Крлeжа“ опожарено е патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки сопственост на С.Н. од Скопје. Пожарот е изгаснат од Противпожарна екипа, а опожарен е предниот дел на возилото. Увидот е во тек.

Инцидентот за „Нетпрес“ го потврди и господинот Штерјо Наков

– Не станува збор за запалено возило. Се случил дефект. Направен е и записник. Утврдено е дека се запалиле каблите- рече Наков.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here