Откажана собраниската комисија за пописот

198
0
SHARE

Собраниската комисија за европски прашања, закажана за денеска, а на која требаше да се разгледува предлог-законот за попис на населението е откажана.

Како што соопшти првиот човек на Комисијата, Артан Груби, одложувањето следувало бидејќи не бил обезбеден претставник од мисијата на ЕУ за расправа по првата точка, односно разгледувањето на извештајот на Европската комисија за напредокот на земјава.

По наши неофицијални сознанија, на одлуката за откажување влијаела и силната реакција на ВМРО ДПМНЕ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here