Откриена ekсплозивна направа во трговски центар во Брисел

268
0
SHARE

Експлозивна направа е откриена попладнево во трговски центар во населбата Волуве во Брисел.

Претставник на белгиската полиција за МИА потврди дека станува збор за бомба. По откривањето на направата полицијата спроведе целосна евакуација на присутните во трговскиот центар.

Во тек е акција на специјалните полициски тимови за деактивирање на бомбата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here